Důležité
Sponzoři

 

Světluška

Počítadlo návštěv

počítadlo

Líbí se Vám moje nové stránky
Je to super
Jde to
Nic moc
Nelíbí, staré byly lepší

O mě

Narodila jsem se s těžkou zrakovou vadou, definovanou jako světloplachost s poruchou barvocitu! Ale i přes tuto skutečnost,  se od roku  1997 věnuji kynologickému sportu pod názvem agility!

Mým prvním psem pro tento sport byla fenka pinče, později fenka labradora a postupem času  jsem si nejvíce zamilovala Belgického ovčáka malinois a papillona, kterému se také jinak říká Malý Kontinentální Španěl!

 

Oba belgičtí ovčáci, se kterými se agility věnuji jsou zároveň i mými vodícími psy a oba jsem si také vycvičila.

Během mé kynologické kariéry jsem se  věnovala také Tanci se psem (dogdancingu) a flyballu!

Ve všech těchto kynologických sportech jsem získala mnoho titulů!

Nyní závodím v agility  se dvěma papillony, skoro desetiletou fenkou Čili (Inachis Io Sol Edo) a s jejím tříletým synem Axem (Ax-agility Bohemia Alké!

Čilinka závodí již 8 let v elitní kategorii A3 a Axík letos v lednu do této třídy po splnění podmínek  přestoupil!

Dále si  připravuji  mladou fenku Belgického ovčáka, jak na budoucí funkci mého nového vodícího psa, tak pro  závodní dráhu agility.

Maliňačce  je rok a půl a říkám jí Kami, (Kamea Vitris Bohémia)

 

Moje povolání

Výcvik vodících a asistenčních psů

 

Jelikož mě práce se psy velice baví, rozhodla jsem se vycvičit si svého druhého vodícího psa! Tím je a navždy bude můj první belgický ovčák malinois Larry Bohemia Alké. Je to velice oddaný psík, který by pro mě položil život! Zažili jsme si spolu spoustu krásných okamžiků, na soutěžích vodícíh psů, závodech agility, či v zápolení při soutěžích v tanci se psem! Je to mimořádný všestranný pes!

A vlastně jen díky němu, jsem se začala v roce 2001 věnovat výcviku vodícíh psů na profesionální úrovni!!

Doposud se mému občanskému sdružení Pes Pro Tebe podařilo vycvičit a předat 40 vodících a asistenčních psů.Samozřejmě za pomoci mých kolegů cvičitelů!

Tato práce je pro mě velice důležitá, můj handicap se zde stává vlastně výhodou! Mám ke klientům se zrakovým postižením velice blízko.

Není krásnější pocit, než vidět člověka, který se bál i jen vyjít na ulici, jak  se za pomoci vodícího či asistenčního psa,  pohybuje po městě či v interiéru!

 

 

Kurzy

Nabízím také výcvik poslušnosti a kurzy agility !

Mám velkou radost, pokud mohu svými skušenostmi někomu pomoci!